Strateji ve Analiz

web tasarim

Bir web sitesi, bir ziyaretçiyi site çektiğinde ve bu ziyaretçiden hedeflediğiniz dönüşümün geçmesi gerçekleşmesi iyi bir başarıdır. Dijital strateji, hedeflediğiniz dönüşümün sağlanması için bir plandır.

1 – Mevcut Web Sitenizin Analizi

web site tasarımıAnaliz Başarılı bir Web Sitesinin ilk adımıdır. Uzmanlarımız mevcut web sitenizin kod alt yapısını inceleyerek, iyileştirme işlemi için eksik yönlerini belirler.

Web sitesi analizinin amacı, mevcut sitenizin güçlü ve zayıf yönlerini anlamaktır. Bu işlem, yeni web sitenizin planlamasını kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. İnternet sitesi  ziyaretçi trafiği ve dönüşümlerin artırılması, bunun yanı sıra google veya sosyal medya reklamı yatırımlarınızın geri dönüşümünü engelleyen faktörler tespit edilerek anlaşılır bir dil kullanarak raporlanır.

Web Sitesi Analiz Raporu ile detaylı bir veriye ulaşabilir ve bu veriler ışığında yeni pazarlama stratejisi veya reklam kararları verebilirsiniz.

Web Sitesi Analiz Raporu internette pazarlama, online satış veya reklam faaliyetlerinde bulunan firmalar için ideal bir rapordur.


2 – Tavır Araştırması

Başarılı bir web sitesi, ziyaretçileri etkileyen ve onları harekete geçmeye teşvik eden bir web sitesidir.

Sizlere ilgi çekici bir web sitesi oluşturabilmemiz için, internet sitenizi kimlerin ziyaret edeceği ve ürünleri veya hizmetlerin kimlere hitap ettiği gibi verilere ihtiyacımız vardır. Ardından, hedef kitlenize hitap eden tasarımlar  hazırlıyoruz.

 • Ziyaretçilerinizi Anlama

Ziyaretçi davranışlarını anlamak, Web sitesini ziyaret eden kullanıcı grubunun gereksinimlerini karşılayan içerik ve tasarımlar oluşturmalarına yardımcı olur.

Empati kurma işlemi; hedef kitlenizin motivasyonlarını, zorluklarını ve beklentilerini belirlemenize yardımcı olur. Kime ulaşmak istediğinizi bilmek ve en çok sorulan sorulara cevap vermeniz ve onları satın almaya ikna etmenizi sağlar.

 • Umutları ve Hayalleri Belirleme

 Ziyaretçilerinizi şahsen tanıyın.

Web Sitenizde kullanacağınız bir anket bile ziyaretçi  modellerinizin kişiliklerini anlamanıza yardımcı olacaktır. Her ziyaretçinin Adı, Ünvanı, umut  ve Dilekleri var. İnternet sitenizi, ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturmak sizleri rakiplerinizden bir adim önde götürecektir.

 • Ziyaretçileriniz için Sıkça Sorulan Sorular sayfası

Ziyaretçilerinizin gerçekten ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu anlayın. Cevap bulamadıkları soruları yanıtlayın.

Hedef Kullanıcı grubu araştırması; tasarımcılarımızın o grubunun gereksinimlerini karşılayan içerik ve tasarımlar oluşturmalarına yardımcı olur. Ekibiniz insanların aradığı şeyi bildikten sonra, çözüm odaklı içerik ve yaratmak için çalışabilirler. Sıkça Sorulan soruları yanıtlamak;  şüpheyi ortadan kaldırır ve ziyaretçilerin güvenini kazanır.

 • Araştırmaya Dayalı Empati

Web Site Ziyaretçisi ve Web Site gereksinimlerini öğrenmek çok önemlidir,

Sitenizi, onu kullanacak insanlara yönelik geliştirmek, içeriğin ve tasarımın hedef kitleniz ile alakalı olmasını sağlar. Tüm özellikler, yazı içerikleri, düzen ve tasarımlar, belirli ziyaretçileri hedef alınmaktadır. Bu teknik; rahat bir kullanım ve dönüşümün en üst düzeye çıkarılmasına yardımcı olur.

3 – Anahtar Kelime Araştırma

google seo optimizasyonAnahtar kelime araştırması; web sitenizin SEO plan ve tasarımı ayrıca sitenizin geliştirilmesi için hayati bir önem taşır. Web sitenize gelen doğal ziyaretçi trafiğini artırmak ve iyi bir geri dönüşüm için tasarlanmış web siteniz, en büyük pazarlama aracınızdır.

Anahtar kelime araştırma, sayfalarınızdaki konu içeriği, insanların aradığı konulara rahatlıkla ulaşmasına yardımcı olur. Ziyaretçilerin ne istediğini öğrendikten sonra, Hedeflediğiniz konu hakkında özgün içerikler oluşturabilirsiniz.

 • Sitenizin sayfalarını planlayın

Anahtar kelime araştırması, sitenizin ziyaretçilerle alakalı olmasını sağlar.

İnsanlar şu an mal veya hizmetlerinizi arıyor. Seni bulacaklar mı yoksa bir rakibin sitesinde bulacaklar mı? Daha fazla aramada görünmek ve daha fazla kişiye ulaşmak için içeriğinizi stratejik olarak seçilmiş anahtar sözcük grupları çevresinde oluşturun.

 • Her sayfa için içerik konularını tanımlayın

Çok hedeflenen bir deneyim sağlamak için tek bir konuyu tek bir sayfaya ayırın.

İnternetteki her web sitesi ziyaretçileri bekliyor ve yayında olduğu halde hdeflenen ziyaretçiler web sayfasına ulaşamıyor.  bazı siteler için bu bekleme süresi çok uzun olabilir. Çok spesifik konulardaki alaka düzeyini belirterek sitenizi kolayca bulunmasını sağlayın.

 • Daha fazla aramaya katılın ve daha fazla ziyaretçi çekin

İçeriğinizi arayan kişilerin ilgisini çekmek için anahtar sözcük gruplarını kullanın.

Siteniz yazdığınız anahtar kelimesiyle alakalı açılış sayfaları içermelidir, böylece yeni ziyaretçiler için bir mıknatıs etkisi haline gelebilir. Sayfaları için istediğiniz anahtar kelimesini belirleyin  ve güven oluşturmak için içeriğinizi bu anahtar kelimeye göre yapılandırın. Ardından, ziyaretçileri, katılımı teşvik eden ve yeni potansiyel müşteriler oluşturmanıza yardımcı olan belirli harekete geçirici çağrılara yönlendirin.

 • sektörünüze uygun tasarım seçenekleri
 • 7/24 Canlı Destek Telefon Desteği
 • Kredi Kartınıza
  9 Taksit İmkanı
 • Web Danışmanınız
  Uzman Öneriler
X
DEMOLARI İNCELE